Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

SPADA INFLACJA PRODUCENCKA W STREFIE EURO

INFLACJA PRODUCENCKA W STREFIE EURO
foto: pexels.com

Ceny producentów w strefie euro spadły o 3.2% w ujęciu miesięcznym natomiast w ujęciu rocznym wzrosły raptem o 1% – podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

INFLACJA PRODUCENCKA W STREFIE EURO
Spada inflacja producencka w strefie euro. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Ceny producentów przemysłowych w strefie euro w kwietniu bieżacego roku w porównaniu z marcem ., spadły o 10,1% w sektorze energetycznym i o 0,6% dla dóbr pośrednich, podczas gdy ceny wzrosły o 0,2% dla dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku, o 0,3% dla dóbr konsumpcyjnych nietrwałego użytku i o 0,4% dla dóbr kapitałowych. Ceny w przemyśle ogółem z wyłączeniem energetyki spadły o 0,1%” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W SZWAJCARII PRAWIE U CELU

W Polsce ceny producentów spadły o 1,7% m/m i wzrosły o 8,4% w ujęciu rocznym, podał także Eurostat.

SPADA INFLACJA PRODUCENCKA W STREFIE EURO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: