Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

SPADA INFLACJA PRODUCENCKA W POLSCE

Inflacja producencka w Polsce znacznie w dół.

INFLACJA PRODUCENCKA W POLSCE
foto: pixabay.com

O 6.7% wzrósł w ujęciu rocznym wskaźnik inflacji producenckiej, czyli PPI. W stosunku do marca tego roku ceny produkcji sprzedanej przemysłu spadły o 0.7%.

INFLACJA PRODUCENCKA W POLSCE
Inflacja producencka w Polsce. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Z danych GUS wynika, że największy wzrost cen odnotowano w kategorii “wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz i wodę”. Tam wzrost cen w ciągu roku wyniósł 42.7%. Najniższy wzrost, rzędu 1.7% miał miejsce w kategorii przetwórstwa przemysłowego.

CZYTAJ TEŻ: SPADA POLSKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

Jak zauważyli analitycy mBanku, dane o spadku inflacji producenckiej to jedyne pozytywne dane jakie napłynęły w pakiecie dzisiejszych raportów GUS.

SPADA INFLACJA PRODUCENCKA W POLSCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: