Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

SONY Z REKORDOWYM ZYSKIEM

SONY
SIEDZIBA SONY / FOT. SONY

Sony pokazuje rekordowy zysk roczny. Spółka chwali się wysoką sprzedażą konsoli PlayStation 5.

Dział gier Sony przyniósł przychód w wysokości ponad 3 biliona 600 miliardów jenów (26 I PÓŁ MILIARDA DOLARÓW), co oznacza wzrost o 33 procent rok do roku. Biznes ten był największą kategorią Sony pod względem sprzedaży.

Sony poinformowało, że w ubiegłym roku sprzedało ponad 19 mln konsoli PlayStation 5 bijąc tym samym własną prognozę, którą zakładała sprzedaż konsol na poziomie 18 mln sztuk.

Ale nie tylko sprzdaż konsol napędza Sony. Spółka zarabia też krocie muzyce i chipach do czujników obrazu, które trafiają do smartfonów oraz innych aparatów. Spółka na samej sprzedaży chipów zarobiła ponad 212 mln. jenów i był to wynik lepszy aż o 36% rok do roku.

Z kolei dział muzyki, który ma swoim portfolio takich artystów jak Adele czy Beyoncé zarobił ponad 263 mln. jenów, co oznacza wzrost rok do roku aż o prawie 25%.

Sony zanotowało w piątek rekordowe roczne przychody operacyjne, do czego przyczynił się dział układów scalonych oraz sprzedaż flagowej konsoli do gier PlayStation 5, która osiągnęła rekordowy wynik w tym roku finansowym.

Oto jak Sony poradziło sobie w marcowym kwartale w porównaniu z szacunkami konsensusu Refinitiv:

Przychody: 3,06 biliona jenów japońskich (22,7 miliarda dolarów) wobec 2,92 biliona jenów oczekiwanych. Oznacza to wzrost o 35% rok do roku.
Zysk operacyjny: 128,5 mld jenów japońskich wobec 124,34 mld jenów oczekiwanych. Stanowi to spadek o 7% rok do roku.

SONY Z REKORDOWYM ZYSKIEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: