Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

GPW

SONY KUPUJE BUNGIE. WZROST CD PROJEKT ODSZYFROWANY?

Czy to Sony podbiło w poniedziałek kurs CD Projektu? Akcje największej polskiej spółki gamingowej drożały o 7 procent, najmocniej w całym WIG20. Wieczorem cały rynek dowiedział się, że Sony kupuje za 3.6 miliarda dolarów amerykańską firmę Bungie.

SONY KUPUJE BUNGIE

Bungie to dawna gwiazda rynku gier – jej najsłynniejsza seria o nazwie „Halo” ma już ponad 20 lat. Obecnie rozwija serię Destiny.
Dlaczego zakup Bungie przez Sony może wpływać na kurs CD Projektu? Po pierwsze dlatego, że potwierdza iż rynek jest w fazie gorączkowych przejęć. Dwa tygodnie temu Microsoft ogłosił znacznie większy – bo warty prawie 70 miliardów dolarów – zakup Activision Blizzard. Po drugie dlatego, że Bungie jest pod względem wielkości zdecydowanie bliższe CD Projektowi, niż Blizzard. 3.6 miliarda dolarów za które Sony przejmie Bungie to niecałe 15 miliardów złotych. Kapitalizacja CD Projektu wynosi obecnie około 17 miliardów złotych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SONY KUPUJE BUNGIE. WZROST CD PROJEKT ODSZYFROWANY?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

Polscy inwestorzy postanowili zagrać na nosie zagranicznym funduszom grającym na spadek kurs CD Projektu i podbijają notowania producenta Wiedźmina i Cyberpunka.

POLSKA

Wyniki CD Projekt powyżej oczekiwań rynku.

RYNKI

Chcesz dywidendę z CD Projekt? Na decyzję masz mało czasu, bo trzeba ją podjąć najpóźniej w czwartek.

POLSKA

Stało się to o czym rynek plotkował już od miesięcy. CD Projekt, największy rodzimy producent gier oficjalnie poinformował, że pracuje nad kolejną odsłoną serii...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: