Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

SOŁOWOW KUPI VELOBANK?

SOŁOWOW KUPI VELOBANK?

Miliarder Michał Sołowow właściciel m.in. Synthosu czy Cersanitu, zamarzył o własnym banku. Jak donosi portal Business Insider Polska kontrolowany przez Sołowowa wehikuł finansowy zainteresował się wystawionym na sprzedaż VeloBankiem (dawniej Getin Noble Bank należący do biznesmena Leszka Czarneckiego).

Do końca września można składać niewiążące oferty na zakup banku i według nieoficjalnych informacji najbogatszy Polak zamierza na poważnie wziąć udział w tym procesie.

Bank powstał w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Banku. Bankowy Fundusz Gwarancyjny posiada w nim 51%, a pozostała cześć należy do założonego przez osiem banków Systemu Ochrony Banków Komercyjnych. Plan zakłada, że sprzedaż banku zostanie sfinalizowana do końca marca przyszłego roku. Doradcą BFG w procesie sprzedaży banku jest amerykański JP Morgan Chase.

Sam VeloBank w ciągu 9 miesięcy działalności zanotował 357 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Poziom zwrotu z kapitału (ROE) na koniec czerwca 2023 r. wyniósł 61% Suma bilansowa banku wyniosła 43 mld zł, co plasuje VeloBank w drugiej dziesiątce największych banków w Polsce.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Grupy MCI rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Ewą Ogryczak, wiceprezeską MCI.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uldze na ekspansję za 2023 rok rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowym zysku Bogdanki rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Kasjanem Wyligałą, prezesem LW Bogdanka.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak bardzo przytłaczająca dla polskiego przedsiębiorcy jest ogromna liczba zmian w przepisach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jackiem Kowalczykiem z Grant...