Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

SOŁOWOW KUPI VELOBANK?

SOŁOWOW KUPI VELOBANK?

Miliarder Michał Sołowow właściciel m.in. Synthosu czy Cersanitu, zamarzył o własnym banku. Jak donosi portal Business Insider Polska kontrolowany przez Sołowowa wehikuł finansowy zainteresował się wystawionym na sprzedaż VeloBankiem (dawniej Getin Noble Bank należący do biznesmena Leszka Czarneckiego).

Do końca września można składać niewiążące oferty na zakup banku i według nieoficjalnych informacji najbogatszy Polak zamierza na poważnie wziąć udział w tym procesie.

Bank powstał w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Banku. Bankowy Fundusz Gwarancyjny posiada w nim 51%, a pozostała cześć należy do założonego przez osiem banków Systemu Ochrony Banków Komercyjnych. Plan zakłada, że sprzedaż banku zostanie sfinalizowana do końca marca przyszłego roku. Doradcą BFG w procesie sprzedaży banku jest amerykański JP Morgan Chase.

Sam VeloBank w ciągu 9 miesięcy działalności zanotował 357 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Poziom zwrotu z kapitału (ROE) na koniec czerwca 2023 r. wyniósł 61% Suma bilansowa banku wyniosła 43 mld zł, co plasuje VeloBank w drugiej dziesiątce największych banków w Polsce.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: