Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SOŁOWOW JEDNAK NIE WEJDZIE W RAFAKO

O ponad 9 proc, spadły dziś akcje producenta kotłów firmy, Rafako po tym jak okazało się, że jeden z najbogatszych Polaków, Michał Sołowow nie zostanie inwestorem firmy z Raciborza.

SOŁOWOW JEDNAK NIE WEJDZIE W RAFAKO

Jak podano w komunikacie nie zostały spełnione warunki umożliwiające wykonanie umowy sprzedaży przez grupę PBG 42 proc. akcji Rafako spółce MS Galleon, należącej do Michała Sołowowa. W związku z tym zobowiązanie MS Galleon do zakupu akcji Rafako nie weszło w życie – poinformowała spółka. Nie podano jednak co doprowadziło do zerwania umowy.

Raciborskie Rafako to jeden z największych w Europie producentów kotłów i wykonawców bloków energetycznych. W ostatnich czasach firma przeżywa jednak spore kłopoty. Rok temu zarząd spółki podjął decyzję o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego. Główną przyczyną kłopotów Rafako był brak rentowności na wielu kontraktach, m.in. na budowie elektrowni w Wilnie. Po dwóch kwartałach 2022 r. Rafako miało jednak blisko 40 mln zł zysku netto.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

GPW

Stalprofil ze stratą blisko 6 mln zł netto.

GPW

Zysk Ultimate Games wyniósł niemal 7 mln zł.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestycjach, które mogą zapewnić dużą stopę zwrotu w 2023 r. rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Zaorskim z BigShortBet$.

%d bloggers like this: