Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SOLIDNE WYNIKI PGNIG W PIERWSZEJ POŁOWIE BR.

Popyt na gaz ziemny sprzyja dobrym wynikom Grupy Kapitałowej PGNIG. Spółka sprzedała 18 mld metrów sześciennych surowca i jest to o 8% wyższy wynik w ujęciu rok do roku.

NIŻSZE CENY GAZU DLA BIZNESU

Bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjny polskiego dystrybutora gazu ziemnego. Spółka zaznacza, że sprzedaż gazu ziemnego nie wzrosła przez mroźną zimę, a przez ożywienie gospodarcze po pandemii.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku sprzedaż grupy wyniosła 25 mld zł, o 19% więcej niż w tym samym okresie 2020 roku. Zyski netto wyniosły w tym okresie prawie 2.5 mld zł i jest to mniejszy zysk o ponad połowę niż w zeszłym roku, a to za sprawą zwiększonych kosztów działalności firmy, które zwiększyły się o 60%. Spółka planuje dalsze eksploatowanie złóż gazu i poszukiwanie nowych na terenie Ukrainy i szelfu norweskiego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SOLIDNE WYNIKI PGNIG W PIERWSZEJ POŁOWIE BR.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

PGNiG zapowiada niższe ceny gazu dla biznesu.

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

%d bloggers like this: