Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SOLIDNE WYNIKI PGNIG W PIERWSZEJ POŁOWIE BR.

Popyt na gaz ziemny sprzyja dobrym wynikom Grupy Kapitałowej PGNIG. Spółka sprzedała 18 mld metrów sześciennych surowca i jest to o 8% wyższy wynik w ujęciu rok do roku.

SOLIDNE WYNIKI PGNIG W PIERWSZEJ POŁOWIE BR.

Bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjny polskiego dystrybutora gazu ziemnego. Spółka zaznacza, że sprzedaż gazu ziemnego nie wzrosła przez mroźną zimę, a przez ożywienie gospodarcze po pandemii.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku sprzedaż grupy wyniosła 25 mld zł, o 19% więcej niż w tym samym okresie 2020 roku. Zyski netto wyniosły w tym okresie prawie 2.5 mld zł i jest to mniejszy zysk o ponad połowę niż w zeszłym roku, a to za sprawą zwiększonych kosztów działalności firmy, które zwiększyły się o 60%. Spółka planuje dalsze eksploatowanie złóż gazu i poszukiwanie nowych na terenie Ukrainy i szelfu norweskiego.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...