Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ŚNIEŻNA BURZA NAD ZAKUPEM BLIZZARDA PRZEZ MICROSOFT. FTC MOŻE STORPEDOWAĆ TRANSAKCJĘ

Zakup Activision przez Microsoft wcale nie taki pewny. Agencja Bloomberg napisała dziś rano, że transakcję będzie musiała zatwierdzić amerykańska Federalna Komisja Handlu. To zła wiadomość dla zwolenników przejęcia.

MICROSOFT BLIZZARD
MICROSOFT KUPUJE BLIZZARD

Fuzje które mogą wpłynąć na konkurencję na rynku zatwierdza w USA albo Departament Sprawiedliwości, albo Federalna Komisja Handlu. Przy czym – jak twierdzą dziennikarze Bloomberga – FTC jest w tej kwestii zdecydowanie mniej pobłażliwa, niż Departament Sprawiedliwości. A pamiętać trzeba, że w USA od co najmniej półtora roku toczy się dyskusja o tym, czy zmusić cyfrowych gigantów – takich jak Microsoft, Google, czy Facebook – do podziału, a nie czy zezwolić im na dalsze wzmacniania swojej oligopolistycznej pozycji.

CZYTAJ TEŻ: MICROSOFT KUPUJE BLIZZARD. CD PROJEKT ROŚNIE DO POWYŻEJ 200 ZŁ

Dwa tygodnie temu Microsoft ogłosił przejęcie – za prawie 70 miliardów dolarów – Activision Blizzard, piątego największego – pod względem przychodów – producenta gier na świecie. Jeśli Microsoft domknie fuzję – stanie się drugim po Sony największym gamingowym potentatem świata.

W poniedziałek wieczorem na ten ruch odpowiedziało Sony, które zdecydowało się na zakup jednego z najstarszych amerykańskich producentów gier – firmę Bunge.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ŚNIEŻNA BURZA NAD ZAKUPEM BLIZZARDA PRZEZ MICROSOFT. FTC MOŻE STORPEDOWAĆ TRANSAKCJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Google wchodzi do wojny na sztuczną inteligencję. Spółka zainwestowałą 300 milionów dolarów w zakup 10 procent udziałów specjalizującego się w sztucznej inteligencji startupu Anthropic.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowej, generującej tekstowe odpowiedzi sztucznej inteligencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Bartoszem Brzezińskim, programistą, COO i współzałożycielem SentiOne.

USA

Wyniki okazały się dobre, ale Microsoft rozczarował prognozami.

USA

Czy Microsoft zdeklasuje Google? Big Tech rozpoczyna dziś sezon wyników.

%d bloggers like this: