Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ŚNIEŻKA MIAŁA 37,5 MLN ZŁ ZYSKU W I KWARTALE 2023

ŚNIEŻKA MIAŁA 37,5 MLN ZŁ ZYSKU W I KWARTALE 2023

Śnieżka pokazała wyniki wyniki za pierwszy kwartał 2023 roku. Zwraca uwagę nie tylko wyższy niż oczekiwano zysk netto,ale wręcz gigantyczny wzrost przychodów w Ukrainie.

Spółka pochwaliła się, że w pierwszym kwartale zarobiła ponad 37 mln zł. Jest to wynik niemal o 10 mln zł lepszy od oczekiwań rynków.

Przychód spółki wyniósł ponad 201 mln zł.

Z opublikowanego raportu wynika, że spółka traci na rynku węgierskim, ale zyskuje w Ukrainie.

I tak u naszych bratanków spółka wypracowała w pierwszym kwartale ponad 27 mln zł przychodu co jest wynikiem gorszym o ponad 7 mln w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja na Ukrainie, gdzie przychody spółki rok do roku wzrosły o ponad 89% i wyniosły prawie 17 mln zł.
Przypomnieć trzeba jednak, że rok temu zaraz po wybuchu wojny spółka wstrzymała dostawy i zawiesiła produkcję w swoich ukraińskich fabrykach.
W opublikowanym komunikacie spółka zauważa jednak ożywienie na rynku farb dekoracyjnych i chemii budowlanej w Ukrainie, szczególnie w jej zachodnich i centralnych regionach.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: