Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

SN: UCHWAŁA FRANKOWA JEST POTRZEBNA

Uchwała frankowa jest potrzebna i Sąd Najwyższy rozstrzygnie przedstawione zagadnienia – poinformowała I prezes SN Małgorzata Manowska w wywiadzie dla portalu wp.pl.

SN: UCHWAŁA FRANKOWA JEST POTRZEBNA

Manowska dodała, że w razie czego SN ma plan B. ” Ale nie będę go zdradzała. Bądź co bądź widzimy, że niektórzy sędziowie starsi stażem torpedują wydawanie orzeczeń. Szkodzą w ten sposób obywatelom” – powiedziała Manowska. W maju posiedzenie składu pełnej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygnięcia zagadnień prawnych dotyczących tzw. kredytów frankowych nie podjęło żadnej decyzji. Izba zwróciła się wówczas o stanowiska między innymi do NBP, KNF i Rzecznika Finansowego.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZYKUJE TARCZĘ ANTYŁADOWĄ. WRESZCIE (ZMIANY W POLSKIM ŁADZIE)

Jak mówił niedawno na antenie Biznes24 Aleksander Stępkowski sędzia sądu najwyższego i rzecznik prasowy sądu, posiedzenie Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych odbyć się ma we wrześniu.

SN: UCHWAŁA FRANKOWA JEST POTRZEBNA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FX

Frankowicze, którzy cieszą się z kolejnych wygranych przed TSUE powinni jednak z coraz większym niepokojem patrzeć na to co dzieje się z ich ulubioną...

INFLACJA

Wbrew wycenom rynku Narodowy Bank Szwajcarii utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie. – poinformował bank w komunikacie. Główna stopa procentowa zatem wciąż wynosi tam...

KREDYTY

Dzisiejsze wyroki TSUE ucieszą właścicieli kredytów frankowych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O grupie Votum rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartłomiejem Krupą, prezesem Votum.

%d