Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SŁABY KONIEC TYGODNIA NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś w Stanach Dzień Wyzwolenia – święto na pamiątkę zniesienia niewolnictwa. Z tego powodu giełdy nie pracują, a inwestorzy mogą odpocząć. Zwłaszcza po takim tygodniu jak miniony – S&P500 urósł w trakcie tygodnia o ponad 2 i pół procent. Mimo piątkowych spadków.

Piątkowe zamknięcie sesji zapowiadało poniedziałkowe święto ustanowione na pamiątkę deklaracji z 1865 roku uwalniającą niewolników w stanie Teksas. A na Wall Street gong uruchomił Mark Mason, dyrektor finansowy Citigroup.

CZYTAJ TEŻ: BYCZE NASTROJE DOMINUJĄ NA GPW

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała sieć aptek Walgreens, która zyskała 2.03%. Najsłabiej wypadła spółka Walt Disney Company, która straciła 1.74%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Ball Corporation zyskując 7.23%. Największe straty zanotowała spółka Alexandria Real Estate Equities, która straciła na zamknięciu 4.70%.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

USA

Dziś poznamy oczekiwania inflacyjne Amerykanów – kluczowe dla prognozowania przyszłego wzrostu cen. Czwartkowa sesja była spokojna, choć nie zabrakło ekstremalnych ruchów kursowych. Gośćmi zamknięcia...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco lepsze od oczekiwań analityków.

USA

Tak nerwowej reakcji na dane o amerykańskiej inflacji już dawno nie obserwowaliśmy na rynku. Chwilę po godzinie 14:30 dolar względem złotego czy euro dosłownie...