Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SŁABY KONIEC TYGODNIA NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś w Stanach Dzień Wyzwolenia – święto na pamiątkę zniesienia niewolnictwa. Z tego powodu giełdy nie pracują, a inwestorzy mogą odpocząć. Zwłaszcza po takim tygodniu jak miniony – S&P500 urósł w trakcie tygodnia o ponad 2 i pół procent. Mimo piątkowych spadków.

Piątkowe zamknięcie sesji zapowiadało poniedziałkowe święto ustanowione na pamiątkę deklaracji z 1865 roku uwalniającą niewolników w stanie Teksas. A na Wall Street gong uruchomił Mark Mason, dyrektor finansowy Citigroup.

CZYTAJ TEŻ: BYCZE NASTROJE DOMINUJĄ NA GPW

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała sieć aptek Walgreens, która zyskała 2.03%. Najsłabiej wypadła spółka Walt Disney Company, która straciła 1.74%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Ball Corporation zyskując 7.23%. Największe straty zanotowała spółka Alexandria Real Estate Equities, która straciła na zamknięciu 4.70%.

SŁABY KONIEC TYGODNIA NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: