Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

SŁABNIE KONSUMPCJA W POLSCE

Według danych słabnie konsumpcja w Polsce. Mamy kolejny miesiąc spowolnienia w sprzedaży detalicznej.

KONSUMPCJA W POLSCE
KONSUMPCJA W POLSCE

Niestety słabnie konsumpcja w Polsce. Mamy kolejny miesiąc spowolnienia w sprzedaży detalicznej.

Lipcowa sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła o 3.9%. Jest to wynik poniżej oczekiwań analityków, którzy przewidywali 4.8%.

KONSUMPCJA W POLSCE – PRZERWANA PASSA

Niestety dzisiejsze dane stanowią przerwanie passy dwucyfrowej dynamiki. Hamująca roczna dynamika lipcowa sprzedaży detalicznej to oczywiście efekt punktu odniesienia, którym były obostrzenia obowiązujące rok wcześniej a następnie ich letnie luzowanie.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

W lipcu 2021 r. największy wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych odnotowały tekstylia, odzież, obuwie. Spośród prezentowanych grup wyższą sprzedaż niż sprzedaż ogółem zaobserwowano również w grupie: farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Konsumpcja - motor wzrostu gospodarczego w Polsce - hamuje. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w grudniu o 8 procent rok do roku. To...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.