Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

SŁABNIE KONSUMPCJA W POLSCE

Według danych słabnie konsumpcja w Polsce. Mamy kolejny miesiąc spowolnienia w sprzedaży detalicznej.

KONSUMPCJA W POLSCE
KONSUMPCJA W POLSCE

Niestety słabnie konsumpcja w Polsce. Mamy kolejny miesiąc spowolnienia w sprzedaży detalicznej.

Lipcowa sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła o 3.9%. Jest to wynik poniżej oczekiwań analityków, którzy przewidywali 4.8%.

KONSUMPCJA W POLSCE – PRZERWANA PASSA

Niestety dzisiejsze dane stanowią przerwanie passy dwucyfrowej dynamiki. Hamująca roczna dynamika lipcowa sprzedaży detalicznej to oczywiście efekt punktu odniesienia, którym były obostrzenia obowiązujące rok wcześniej a następnie ich letnie luzowanie.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

W lipcu 2021 r. największy wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych odnotowały tekstylia, odzież, obuwie. Spośród prezentowanych grup wyższą sprzedaż niż sprzedaż ogółem zaobserwowano również w grupie: farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny.

SŁABNIE KONSUMPCJA W POLSCE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Dane o nastrojach w europejskich sektorach przemysłu i usług komentował dla BIZNES24 Mariusz Adamiak, ekonomista i szef działu strategii inwestycyjnych PKO BP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Aplisens rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Adamem Żurawskim, prezesem Aplisens.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O targach odbywających się w Chinach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z doktorem Andrzejem Juchniewiczem, szefem biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że znaleźliśmy się w szóstce unijnych narodów o najniższych rozporządzalnych dochodach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z doktorem Bohdanem Wyżnikiewiczem, byłym prezesem...

%d