Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

SŁABNIE HANDEL AKCJAMI NA GPW

Słabnie handel akcjami na GPW.

KRUK W WIG20

Słabnie zainteresowanie inwestorów warszawską giełdą. O ile na głównym parkiecie w pierwszej połowie roku wartość obrotów zmniejszyła się się nieznacznie, to na alternatywnym rynku spadek jest znacznie głębszy.

Obroty na GPW w pierwszym półroczu 2022 r. były o 3.2% mniejsze niż w analogicznym okresie 2021 r. Z kolei na rynku NewConnect obroty w pierwszych sześciu miesiącach roku spadły o ponad 61%.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWA SPRZEDAŻ OBLIGACJI

Największym graczem na GPW pozostaje amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs z obrotem w czerwcu na poziomie 19%. Drugi był inny amerykański bank Morgan Stanley którego udział w obrotach akcjami wyniósł nieco ponad 10%. Za Amerykanami uplasował się największy rodzimy broker, czyli Biuro Maklerskie PKO BP z udziałem w wysokości 10%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SŁABNIE HANDEL AKCJAMI NA GPW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: