Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

SŁABNĄ NASTROJE W NIEMIECKIEJ GOSPODARCE

Nie mamy dobrych informacji dla polskich eksporterów. Pogarszają się nastroje w niemieckiej gospodarce – głównego partnera handlowego Polski.

SŁABNĄ NASTROJE W NIEMIECKIEJ GOSPODARCE

Wskaźnik PMI niemieckiego sektora przemysłowego spadł 52 pkt w czerwcu br. wobec 54,8 pkt przed miesiącem, poinformował S&P Global, prezentując wstępne dane. Jest to poziom najniższy od 23 miesięcy. Konsensus rynkowy wynosił 53,9 pkt. Wartość wskaźnika jest opracowywana na podstawie ankiet wśród menadżerów największych niemieckich firm dotyczących zamówień, sprzedaży, zakupów, zapasów, zatrudnienia i cen. Słabną też nastroje w niemieckich usługach.
Wskaźnik PMI niemieckiego sektora usługowego wyniósł 52,4 pkt w czerwcu br. wobec 55 pkt przed miesiącem. Jest to poziom najniższy od 5 miesięcy.
Konsensus rynkowy wynosił 54,5 pkt.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Inflacja producentów w Niemczech wyniosła w maju 33,6%.

BIZNES I POLITYKA

Rekordowa inflacja w Niemczech. Tak szybkiego wzrostu cen po zjednoczeniu Niemiec jeszcze nie notowano.

POLSKA

Szef NBP - Adam Glapiński - zakłada, że wzrost gospodarczy znacząco wyhamuje, jednak wzrost PKB na poziomie 4% jest realny. Tak optymistyczni nie są...

POLSKA

Ceny rosną najszybciej od 25 lat. W maju inflacja przyspieszyła do prawie 14% r/r (bez jednej dziesiątej). Dla porównania miesiąc wcześniej było to jeszcze...

%d bloggers like this: