Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SŁABE WYNIKI TWITTERA. ZAPOWIEDŹ SKUPU AKCJI RATUJE KURS

Słabe wyniki Twittera – najbardziej opiniotwórczego z portali społecznościowych.
Mimo to kurs akcji rośnie na otwarciu notowań o ponad 2 proc. Inwestorów skusiła bowiem wizja wartego 4 mld dolarów skupu własnych akcji zapowiedzianego przez firmę z Kalifornii.

TWITTER, PARAG AGRAWAL, JACK DORSEY
PARAG AGRAWAL I JACK DORSEY - OBECNY I BYŁY PREZES TWITTERA / FOT. PARAG AGRAWAL / TWITTER

Zysk na akcję Twittera wyniósł 33 centy wobec spodziewanych przez rynek 35 centów. Także kwartalne przychody Twittera okazały sie niższe od prognoz – wyniosły one 1 mld 570 mln dolarów, czyli 10 mln dol mniej niz oczekiwania.
Dzisiejszy raport kwartalny Twittera jest pierwszym pod kierownictwem nowego dyrektora generalnego Paraga Agrawala po tym, jak Jack Dorsey zrezygnował ze stanowiska w listopadzie ubiegłego roku.

Przy okazji prezentacji wyników Agrawal ogłosił nowy program wykupu akcji o wartości 4 miliardów dolarów. Połowę z tego stanowić będzie przyspieszony odkup akcji, a pozostała część będzie odkupywana z czasem.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SŁABE WYNIKI TWITTERA. ZAPOWIEDŹ SKUPU AKCJI RATUJE KURS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

POLSKA

Nieco więcej niż przed rokiem i lekko powyżej prognoz zarobił w pierwszym kwartale krakowski Comarch, druga największa w naszym kraju firma informatyczna. Zysk netto...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

%d bloggers like this: