Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SŁABE WYNIKI PKP CARGO

WYNIKI PKP CARGO
źródło: PKP Cargo

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się pod raportem.

Przychody wyniosły 1 mld 270 mln zł. Przed rokiem w analogicznym okresie spółka raportowała o niemal 100 mln zł więcej. Od stycznia do końca września przychody PKP Cargo wyniosły zaś prawie 4 mld 170 mln zł i były niemal o 350 lepsze od tego samego okresu roku ubiegłego.

CZYTAJ TEŻ: KONIEC KREDYTU NA 2 PROC. ZBIJE CENY MIESZKAŃ

Podobnie sprawa wygląda z zyskiem spółce. l Sam trzeci kwartał PKP Cargo kończy stratą w wysokości prawie 8 mln zł, rok w wcześniej w analogicznym okresie spółka chwaliła się niemal 38 mln zł straty. Jednak po 9 miesiącach tego roku PKP Cargo zarobił prawie 102 mln zł to wynik o ponad 100 mln zł lepszy od tego co spółka pokazała po trzech kwartałach w roku ubiegłym.

Sprawozdania finansowego nie podpisał członek zarządu ds. operacyjnych Marek Olkiewicz. Poszło o rezerwę w wysokości prawie 21 mln zł, którą stworzyło PKP Cargo na spłatę odsetek.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SŁABE WYNIKI PKP CARGO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...