Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SŁABE WYNIKI GOLDMAN SACHS

WYNIKI GOLDMAN SACHS
foto: pixabay.com

Ostatni kwartał 2022 roku nie okazał się natomiast udany dla bankierów z Wall Street. Goldman Sachs. Najbardziej znany amerykański bank inwestycyjny poinformował przed dzisiejszą sesją, że jego zysk spadł aż o 66 proc. w porównaniu z 2021 rokiem.

W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku nowojorski bank zarobił na czysto zaledwie 1 mld 333 mln dolarów, co przełożyło się na 3 dolarów i 32 centy zysku na akcję i co jest, najgorszym kwartalnym wynikiem banku od 2011 roku. Nieco lepiej kształtowały się przychody banku, które wyniosły ponad 10 i pół mld dolarów i były niższe o 16 proc. niż rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI MORGAN STANLEY LEPSZE OD OCZEKIWAŃ

Słabe wyniki Goldman Sachs wpisują się odnotowaną tendencję spadku przychodów z tytułu bankowości inwestycyjnej. W ubiegłym tygodniu zarówno największy amerykański bank JP Morga Chase jak i trzeci pod tym względem Citigroup raportowały spadek przychodów z tytułu bankowości inwestycyjnej o prawie 60 proc.

Goldman Sachs już w ubiegłym tygodniu informował, że w związku ze spodziewanymi słabymi wynikami planuje w tym roku zwolnić 3 tys. 200 pracowników z liczącej nieco ponad 49 tys. załogi na całym świecie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SŁABE WYNIKI GOLDMAN SACHS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

FIRMA

Wyższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców już od lutego.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

RYNEK PRACY

Związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaczęli przygotowania do manifestacji w Warszawie. Przypomnijmy, domagali się 25-proc. podwyżki. Zarząd powiedział nie.

%d bloggers like this: