Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

SŁABE WYNIKI BP

WYNIKI BP

Przed startem handlu swoje wyniki pokazał BP. Spółka poinformowała, że jej zysk spadł aż o 50 proc. Brytyjska spółka naftowa poinformowała, że w całym 2023 roku wypracowała 13 miliardów 800 mln dolarów zysku.

CZYTAJ TEŻ: ROŚNIE ZYSK SHOPERA

Opublikowane dziś dane są gorszę aż o 50 proc. w porównaniu do tego co BP raportowało po 2022 roku. Wtedy spółka chwaliła się rekordowym zyskiem w wysokości 27 miliardów 700 mln dolarów.

Mimo słabszych wyników spółka zapowiedziała, że planuje przeprowadzić skup akcji własnych o wartości 3 miliardów 500 mln dolarów. BP zapowiedziało też podniesienie o 10 proc. dywidendy zwykłej do wartości 7 dolarów 72 centów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SŁABE WYNIKI BP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...