Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

SKUZA (MF): NIE PRACUJEMY NAD PODATKIEM KATASTRALNYM

Co prawda rząd nie oszczędza nam nowych podatków i opłat, ale wygląda na to, że nie będzie podatku katastralnego od wartości nieruchomości. Przynajmniej na razie. Jak zapewnił wiceminister finansów Sebastian Skuza nie toczą się obecnie prace nad wprowadzeniem podatku katastralnego.

SKUZA (MF): NIE PRACUJEMY NAD PODATKIEM KATASTRALNYM

Skuza przyznał, że byłby to dochód własny dla jednostek samorządu terytorialnego, ale obciążałby podatnika wyższymi stawkami podatku majątkowego. Wiceszef resortu finansów przyznał jednak że pojawił się postulat, by dokonać przeglądu stawek maksymalnych podatków od nieruchomości, które obecnie są w ustawie. „Niektóre być może powinny być zmienione” – dodał Skuza zastrzegając, że to był jedynie postulat strony samorządowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PODATKI

Na początku roku ZUS poinformował na swojej stronie, że przedsiębiorcy będą musieli zapłacić składkę zdrowotną od różnicy remanentowej. Po nagłośnieniu problemu, m.in w BIZNES24,...

FIRMA

Przymusowe e-faktury pół roku później. Ministerstwo Finansów zrezygnowało z wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur od pierwszego stycznia 2024 roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach na rynku nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marcinem Jańczukiem analitykiem MetroHouse.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nie da się złożyć PIT-11 bez numeru PESEL rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Radosławem żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech Doradca...

%d bloggers like this: