Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

PODATKI

SKUZA (MF): NIE PRACUJEMY NAD PODATKIEM KATASTRALNYM

Co prawda rząd nie oszczędza nam nowych podatków i opłat, ale wygląda na to, że nie będzie podatku katastralnego od wartości nieruchomości. Przynajmniej na razie. Jak zapewnił wiceminister finansów Sebastian Skuza nie toczą się obecnie prace nad wprowadzeniem podatku katastralnego.

SKUZA (MF): NIE PRACUJEMY NAD PODATKIEM KATASTRALNYM

Skuza przyznał, że byłby to dochód własny dla jednostek samorządu terytorialnego, ale obciążałby podatnika wyższymi stawkami podatku majątkowego. Wiceszef resortu finansów przyznał jednak że pojawił się postulat, by dokonać przeglądu stawek maksymalnych podatków od nieruchomości, które obecnie są w ustawie. „Niektóre być może powinny być zmienione” – dodał Skuza zastrzegając, że to był jedynie postulat strony samorządowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Znamy budżet na przyszły rok. Projekt ustawy w tej sprawie został dzisiaj przyjęty przez rząd – poinformował rzecznik Piotr Mueller.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

618 złotych, 24 grosze za megawatogodzinę. Jak ma się ta cena do stawek, które płacili dotychczas samorządowcy za energię elektryczną? O tym rozmawiał Marcin...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

POLSKA

Ministerstwo Finansów zapowiedziało wyższe oprocentowanie obligacji od października.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: