Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PROWADZENIE BIZNESU W GALERIACH HANDLOWYCH JEST ZYSKOWNE TYLKO NIE PODCZAS LOCKDOWNU

Vistula, Bytom, Wólczanka lub W.Kruk to jedne z ulubionych marek mody męskiej i biżuterii. Wszystkie trzy i jeszcze kilka innych marek należy do grupy VRG SA. Po bardzo ciężkim okresie dla branży modowej grupa jednak wypracowała 2 mln 800 tys. zysku netto.

ZYSK VRG

Ciężki okres dla Vistula Retail Group SA, która swój model biznesowy opierała na sklepach w galeriach handlowych. Z początkiem roku zamknięcie powierzchni handlowych trwało miesiąc, a potem kolejne zamknięcie na początku II kwartału spowodowało miało kluczowy wpływ na wyniki finansowe grupy.

CZYTAJ TEŻ: PODWYŻKI CEN W POLSCE – BĘDZIE ICH WIĘCEJ (ROZMOWA)

Zaraportowane przychody przekroczyły 416 mln zł, a zysk netto osiągnął 2.8 mln zł. Przed startą w pierwszym półroczu uratowało otwarcie galerii handlowych w 2 kwartale. Spółka w tym okresie wypracowała EBITDE w wysokości 22 mln zł. Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku powierzchnia sieci sprzedaży detalicznej nieznacznie zmniejszyła się. Przed rokiem w podobnym okresie grupa zaliczyła 32 mln zł straty, a przychody były mniejsze o 40 mln zł.

PROWADZENIE BIZNESU W GALERIACH HANDLOWYCH JEST ZYSKOWNE TYLKO NIE PODCZAS LOCKDOWNU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d