Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PROWADZENIE BIZNESU W GALERIACH HANDLOWYCH JEST ZYSKOWNE TYLKO NIE PODCZAS LOCKDOWNU

Vistula, Bytom, Wólczanka lub W.Kruk to jedne z ulubionych marek mody męskiej i biżuterii. Wszystkie trzy i jeszcze kilka innych marek należy do grupy VRG SA. Po bardzo ciężkim okresie dla branży modowej grupa jednak wypracowała 2 mln 800 tys. zysku netto.

PROWADZENIE BIZNESU W GALERIACH HANDLOWYCH JEST ZYSKOWNE TYLKO NIE PODCZAS LOCKDOWNU

Ciężki okres dla Vistula Retail Group SA, która swój model biznesowy opierała na sklepach w galeriach handlowych. Z początkiem roku zamknięcie powierzchni handlowych trwało miesiąc, a potem kolejne zamknięcie na początku II kwartału spowodowało miało kluczowy wpływ na wyniki finansowe grupy.

CZYTAJ TEŻ: PODWYŻKI CEN W POLSCE – BĘDZIE ICH WIĘCEJ (ROZMOWA)

Zaraportowane przychody przekroczyły 416 mln zł, a zysk netto osiągnął 2.8 mln zł. Przed startą w pierwszym półroczu uratowało otwarcie galerii handlowych w 2 kwartale. Spółka w tym okresie wypracowała EBITDE w wysokości 22 mln zł. Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku powierzchnia sieci sprzedaży detalicznej nieznacznie zmniejszyła się. Przed rokiem w podobnym okresie grupa zaliczyła 32 mln zł straty, a przychody były mniejsze o 40 mln zł.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...