Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

PROWADZENIE BIZNESU W GALERIACH HANDLOWYCH JEST ZYSKOWNE TYLKO NIE PODCZAS LOCKDOWNU

Vistula, Bytom, Wólczanka lub W.Kruk to jedne z ulubionych marek mody męskiej i biżuterii. Wszystkie trzy i jeszcze kilka innych marek należy do grupy VRG SA. Po bardzo ciężkim okresie dla branży modowej grupa jednak wypracowała 2 mln 800 tys. zysku netto.

Ciężki okres dla Vistula Retail Group SA, która swój model biznesowy opierała na sklepach w galeriach handlowych. Z początkiem roku zamknięcie powierzchni handlowych trwało miesiąc, a potem kolejne zamknięcie na początku II kwartału spowodowało miało kluczowy wpływ na wyniki finansowe grupy.

Zaraportowane przychody przekroczyły 416 mln zł, a zysk netto osiągnął 2.8 mln zł. Przed startą w pierwszym półroczu uratowało otwarcie galerii handlowych w 2 kwartale. Spółka w tym okresie wypracowała EBITDE w wysokości 22 mln zł. Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku powierzchnia sieci sprzedaży detalicznej nieznacznie zmniejszyła się. Przed rokiem w podobnym okresie grupa zaliczyła 32 mln zł straty, a przychody były mniejsze o 40 mln zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.