Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

SKLEPOWA DROŻYZNA NIE ODPUSZCZA

KONSUMPCJA W POLSCE
foto: pixabay.com

Średnio o 12.4% rok do roku wzrosły ceny w sklepach detalicznych w sierpniu. W czerwcu wzrosty wyniosły ponad 18% a w lipcu 15.5% rok do roku. Dane pochodzą z raportu UCE Research i uczelni WSB Merito.

CZYTAJ TEŻ: ROSNĄ PRZYCHODY SHOPERA

Sierpień był trzecim miesiącem z rzędu spadku dynamiki wzrostu cen – wynika z raportu, którego analiza objęła pona 77 tysięcy cen detalicznych. Co ważne, badanie pokazuje, że zakupy wolniej drożeją, ale nie tanieją. Jeśli chodzi o kategorie produktów, w ujęciu rocznym największe podwyżki odnotowano w chemii gospodarczej (ponad 26%), dodatki spożywcze takie jak keczupy, majonezy i musztardy (ponad 24%), warzywa ponad 21%, pieczywo 20% i artykuły dla dzieci ponad 19%. Według badaczy na 17 monitorowanych kategorii 15 podrożało i to przeważnie dwucyfrowo.

Spadki cen w ujęciu rocznym odnotowano w kategorii artykułów tłuszczowych (ponad 24%) i sypkich (blisko 8%).

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja w strefie euro bez zmian. Z finalnych danych Eurostatu wynika, że odczyt zharmonizowany, pozwalający porównać zmianę cen w różnych krajach w strefie euro,...

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli ta za którą odpowiada Rada Polityki Pieniężnej w kwietniu znowu spadła, ale nadal jest daleko od celu Narodowego Banku Polskiego.

USA

Po kilku miesiącach gorszych odczytów, wreszcie w USA pojawia się inflacyjna ulga. Co prawda wskaźnik inflacji nadal pozostaje relatywnie wysoki, ale inwestorzy mogli się...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nadchodzącym Europejskim szczycie e-commerce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Patrycją Sass-Staniszewską, prezeską Izby Gospodarki Elektronicznej.