Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

SKLEPOWA DROŻYZNA NIE ODPUSZCZA

DROŻYZNA NIE ODPUSZCZA
foto: pixabay.com

Średnio o 12.4% rok do roku wzrosły ceny w sklepach detalicznych w sierpniu. W czerwcu wzrosty wyniosły ponad 18% a w lipcu 15.5% rok do roku. Dane pochodzą z raportu UCE Research i uczelni WSB Merito.

CZYTAJ TEŻ: ROSNĄ PRZYCHODY SHOPERA

Sierpień był trzecim miesiącem z rzędu spadku dynamiki wzrostu cen – wynika z raportu, którego analiza objęła pona 77 tysięcy cen detalicznych. Co ważne, badanie pokazuje, że zakupy wolniej drożeją, ale nie tanieją. Jeśli chodzi o kategorie produktów, w ujęciu rocznym największe podwyżki odnotowano w chemii gospodarczej (ponad 26%), dodatki spożywcze takie jak keczupy, majonezy i musztardy (ponad 24%), warzywa ponad 21%, pieczywo 20% i artykuły dla dzieci ponad 19%. Według badaczy na 17 monitorowanych kategorii 15 podrożało i to przeważnie dwucyfrowo.

Spadki cen w ujęciu rocznym odnotowano w kategorii artykułów tłuszczowych (ponad 24%) i sypkich (blisko 8%).

SKLEPOWA DROŻYZNA NIE ODPUSZCZA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: