Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ZUS

SKŁADKI ZDROWOTNE ZNOWU W GÓRĘ

Od 43 do prawie 130 zł wzrosną w tym roku miesięczne składki na ubezpieczenie zdrowotne dla mikroprzedsiębiorców rozliczających się na ryczałcie.

POLSKA NA LEWYM ZWOLNIENIU

Główny Urząd Statystyczny podał dziś średnie wynagrodzenie, od którego zależy wysokość tej składki.

Według danych urzędu średnie wynagrodzenie za IV kwartał 2023 r. w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 7 tys. 768 zł. – to wzrost o prawie 800 zł w porównaniu z 2022 rokiem. Niestety oznacza to wyższe składki na ubezpieczenie zdrowotne.

I tak ryczałtowiec, który ma przychody do 60 tys. zł zapłaci 419 zł miesięcznie (składka wzrosła o ponad 43 zł). W drugim progu, przy przychodach od 60 tys. do 300 tys. zł, składka wyniesie 699 zł (wzrost o 43 zł). Najlepiej zarabiający, powyżej 300 tys. zł, zapłacą co miesiąc ponad 1258 zł (wzrost o prawie 130 zł).

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

WĘGRY

Ukraina zamknęła tranzyt rosyjskiej ropy przez swoje terytorium. A to oznacza poważny problem dla Węgier, które są uzależnione od surowca dostarczanego przez Łukoil. Wiktor...

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...