Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SKARBIEC ZBYT DUŻY NA PRZEJĘCIE.  PIOTR SZULEC O PROPOZYCJI QUERCUS TFI

– Jesteśmy jednym z silniejszych podmiotów, jako głównego konsolidatora widzimy siebie – powiedział w BIZNES24 Piotr Szulec, prezes Skarbiec TFI. Jak się okazuje, z wielkiej fuzji – i powstania super-funduszu – przynajmniej na razie, nic nie będzie.

SKARBIEC ZBYT DUŻY NA PRZEJĘCIE.  PIOTR SZULEC O PROPOZYCJI QUERCUS TFI

Jak powiedział prezes spółki, Skarbiec nie wyklucza przejęć, jednak pod warunkiem,  że charakter współpracy lub konsolidacji zbuduje wartość dla akcjonariuszy Skarbiec Holding.

Wcześniej, w komunikacie prasowym, Skarbiec informował, że nie prowadzi rozmów w sprawie ewentualnej konsolidacji z Quercus TFI

Propozycja Quercus TFI przesłana do Skarbiec Holding w niczym nie odbiega od innych działań w tym zakresie prowadzonych przez Skarbiec Holding, o których SKH nie publikuje raportów bieżących, ponieważ nie noszą znamion precyzyjności w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa, a co za tym idzie nie wiążą się z koniecznością publikacji stosownego komunikatu giełdowego” – napisano w oświadczeniu spółki.

W ocenie Skarbiec Holding, spekulacje na ten temat – w przypadku spółek giełdowych – mogą być odebrane jako próba manipulacji ich kursem. Jak przekazano, Skarbiec Holding zobowiązany jest powiadomić w tym zakresie Komisję Nadzoru Finansowego.

WIELKA KONSOLIDACJA 

Informacje o propozycji, którą miał złożyć Quercus opublikował “Puls Biznesu”. Niewiążąca oferta połączenia trzech towarzystw funduszy inwestycyjnych, która trafiła do Skarbiec TFI i Esaliens TFI, miała być ważna do początku marca 2024 r. 

Gdyby fuzja doszła do skutku, powstałoby TFI o aktywach przekraczających 10 mld zł — siódme na rynku i pierwsze w tym gronie niezwiązane z bankiem ani ubezpieczycielem. 

Z informacji PB wynika, że oferty trafiły nie tylko do zarządów, ale też do większych akcjonariuszy TFI. Za każdą akcje Skarbca TFI, zależnego od Skarbca Holdingu, akcjonariusze otrzymaliby 2,8 akcji powiększonego Quercusa. Natomiast właścicielom Esaliensu zaproponowano 3,3 akcji za jedną dotychczasową akcję.

Według dziennika, wycena Quercus TFI na podstawie proponowanej transakcji to 320 mln zł, Skarbca Holding 114 mln zł, a Esaliens TFI 97 mln zł. 

Querqus TFI ma pod zarządem aktywa o wartości 3,7 mld złotych, Skarbiec TFI – 5,7 mld. 

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.