Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

GPW

SILNA PRZECENA TEN SQUARE GAMES. CENA W ABB Z DUŻYM DYSKONTEM

Silna przecena Ten Square Games. Cena akcji w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu została ustalona na 315 zł – podała spółka. To aż 11% poniżej środowego zamknięcia.

SILNA PRZECENA TEN SQUARE GAMES

Efekt – Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernak sprzedadzą więcej akcji, niż pierwotnie planowali. Popowicz pozbywa się 292,1 tys. akcji, które stanowią 4 proc. w kapitale zakładowym spółki, a Arkadiusz Pernal 146 tys. akcji, stanowiące 2 proc. w kapitale zakładowym. Po rozliczeniu transakcji Popowicz będzie posiadał akcje spółki, które stanowią niewiele ponad 18% kapitału, a Pernal niewiele ponad 9% kapitału.

Sprzedaż 6% akcji TSG przyniesie sprzedającym 138 milionów złotych. Pierwotne założenia ABB mówiły o sprzedaży 5% akcji.

Silna przecena Ten Square Games na GPW

Inwestorzy na GPW na wiadomość o niskiej cenie sprzedaży akcji w ABB zareagowali silną przeceną spółki. Około 9.30 akcje Ten Square Games kosztowały poniżej 324 złotych, czyli 9% poniżej środowego zamkięcia.

Pernal i Popowicz, którzy 15 lat temu założyli Naszą Klasę a pieniądze z jej sprzedaży zainwestowali m.in. w TSG – deklarują, że zamierzają pozostać w spółce i wspierać ją w rozwoju. W komunikacie opublikowanym przez TSG zawarte zostało też zobowiązanie obu udziałowców do niesprzedawania kolejnych akcji Ten Square Games przez najbliższych 180 dni.

Ten Square Games to – obok CD Projekt, Huuuge Games i PlayWay – jedna z największych spółek gamingowych na GPW. Jej sztandarowa gra to symulator wędkarski Fishing Clash.

CZYTAJ TEŻ: NOWA SPÓŁKA GAMINGOWA OD PIĄTKU NA GIEŁDZIE. DEBIUT HYDRA GAMES NA NC

WIĘCEJ INFORMACJI RYNKOWYCH ZNAJDZIESZ CODZIENNIE W TELEWIZJI BIZNES24


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SILNA PRZECENA TEN SQUARE GAMES. CENA W ABB Z DUŻYM DYSKONTEM

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Fishing Clash w sprzedaży w Chinach pojawi się w ciągu kilku tygodni - wynika z komunikatu spółki Ten Square Games. Wczoraj TSG poinformowała, że...

GPW

Gra "Fishing Clash" polskiego studia Ten Square Games została zatwierdzona przez chińskiego regulatora rynku. Po tej informacji kurs akcji akcji TSGames wystrzelił o prawie...

GPW

Gamingowa spółka notowana na GPW Ten Square Games wypracowała w pierwszym kwartale ponad 52 mln zł zysku netto, o 49 proc. więcej niż przed...

FIRMA

Square Games chce wypłacić 10 zł dywidendy na akcję oraz skupić do 670 tys. akcji własnych - podała spółka w komunikacie.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: