Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

SIEĆ AVIA Z REKORDOWĄ SPRZEDAŻĄ W VI’21

Czwarty z rzędu miesiąc rekordowej sprzedaży paliw zanotowała w czerwcu należąca w części do giełdowego Unimotu sieć Avia. W sumie rekordowa sprzedaż w ubiegłym miesiącu nie powinna dziwić – w czerwcu ceny paliw na polskich stacjach benzynowych osiągnęły najwyższe poziomy od 7 lat.

WZROSTY CEN ROPY

Sprzedaż wyniosła 14,9 mln litrów, czyli o 12% więcej niż w maju (13,3 mln litrów) i o 81,7% więcej niż rok wcześniej (8,2 mln litrów). „Czerwiec to znowu miesiąc rekordowej sprzedaży w sieci Avia. Szczególnie cieszy wzrost sprzedaży na stacjach własnych-CODO” – napisał Sikorski na swoim profilu na Twitterze.

W efekcie udział stacji własnych w sprzedaży sieci Avia wynosił w czerwcu już 30,2%, w porównaniu do 31,6% w maju i 11% w czerwcu 2020 r.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SIEĆ AVIA Z REKORDOWĄ SPRZEDAŻĄ W VI'21

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Shell – największa pod względem kapitalizacji naftowa spółka w Europie – kończy współpracę z Gazpromem. Shell śladem weekendowej decyzji BP poinformował w poniedziałek wieczorem,...

CENY

Ceny paliw znów znów w okolicach 5.5 złotego. Wystarczyło 2.5 tygodnia, żeby wzrosty pochłonęły niemal wszystkie korzyści z tarczy antyinflacyjnej.

BIZNES I POLITYKA

Benzyna po 5.06 złotego, diesel o 10 groszy więcej za litro. To najniższa cena, jaką dotychczas dostaliśmy od widzów BIZNES24. te ceny nie utrzymają...

CENY

Ceny paliw znów rosną - i to o aż o sześć do ośmiu groszy w ciągu tygodnia. Podwyżki, o których informuje BM Reflex, zjadły...

%d bloggers like this: