Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

SIEĆ AVIA Z REKORDOWĄ SPRZEDAŻĄ W VI’21

Czwarty z rzędu miesiąc rekordowej sprzedaży paliw zanotowała w czerwcu należąca w części do giełdowego Unimotu sieć Avia. W sumie rekordowa sprzedaż w ubiegłym miesiącu nie powinna dziwić – w czerwcu ceny paliw na polskich stacjach benzynowych osiągnęły najwyższe poziomy od 7 lat.

Sprzedaż wyniosła 14,9 mln litrów, czyli o 12% więcej niż w maju (13,3 mln litrów) i o 81,7% więcej niż rok wcześniej (8,2 mln litrów). „Czerwiec to znowu miesiąc rekordowej sprzedaży w sieci Avia. Szczególnie cieszy wzrost sprzedaży na stacjach własnych-CODO” – napisał Sikorski na swoim profilu na Twitterze.

W efekcie udział stacji własnych w sprzedaży sieci Avia wynosił w czerwcu już 30,2%, w porównaniu do 31,6% w maju i 11% w czerwcu 2020 r.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jądrowy wyścig polskich spółek trwa w najlepsze. Do gry wkracza Unimot, który podpisał amerykanami porozumienie o współpracy przy badaniu możliwości wdrożenia w Polsce technologii...

GPW

Na jaką dywidendę ze spółki Unimot mogą w przyszłym roku liczyć inwestorzy? Rozmowa z prezesem spółki Adamem Sikorskim, reprezentującym w spółce największego udziałowca.

FIRMA

O średnio 17.5 grosza podniosła w wakacje ceny paliw podwyżka marży rafineryjnej Orlenu - wynika z wyliczeń BIZNES24 na podstawie danych opublikowanych dziś przez...

GPW

Ponad sześciokrotnie wzrósł w pierwszym półroczu zysk netto zajmującej się obrotem paliwami giełdowej spółki Unimot. Zysk skoczył z niespełna 8 mln zł do blisko...