Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

SIADA POPYT NA CHEMIĘ Z NIEMIEC

BASF FABRYKA W LUDWIGSHAFEN
BASF FABRYKA W LUDWIGSHAFEN

Siada popyt na chemię z Niemiec. BASF odnotował istotny spadek sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku. Reakcja rynku była niemiłosierna i pociągnęła akcję notowane we Frankfurcie o ponad 4%.

Sprzedaż Grupy BASF w pierwszym kwartale 2023 r. wyniosła 20,0 mld euro, co oznacza spadek o ponad 3 mld euro w porównaniu z kwartałem poprzedniego roku. Wynikało to przede wszystkim z niższych wolumenów w prawie wszystkich segmentach z uwagi na słabszy popyt. Nieco niższe ceny dodatkowo osłabiły wyniki sprzedaży.

Dochód z działalności operacyjnej (EBIT) przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych spadł do 2 mld euro, co odpowiada spadkowi o 887 mln euro w porównaniu z dobrym kwartałem poprzedniego roku. Ten rozwój zysków Grupy BASF wynikał głównie ze znacznego spadku udziału w zyskach w segmentach chemikaliów i materiałów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: