Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

SHOPER PRZEJMUJE I ZARABIA

Shoper, dostawca oprogramowania dla sklepów e-comerce, pierwszy raz jako spółka publiczna pochwalił się swoimi wynikami finansowymi.
Zysk brutto firmy w drugim kwartale 2021 r. wzrósł do 15 mln 200 tys. zł z 4 mln 600 tys. zł rok wcześniej.
Natomiast przychody ze sprzedaży wzrosły w ujęciu rocznym do do 17 i pół mln zł z 11 mln 600 tys. zł .

Shoper podał także, że wartość sprzedanych towarów w sklepach internetowych opartych o jego platformę wyniosła w I półroczu 2,5 mld zł czyli o 41 proc. wiecej niż w pierwszych sześciu miesiącach 2020 r.

Przy okazji publikacji wyników Shoper poinformował też o przejęciu za blisko 17 i pól mln zł wszystkich udziałów w spółce Shoplo, właściciela konkurencyjnej platformy e-commerce.

Shoper prowadzi rozmowy w sprawie kolejnych potencjalnych akwizycji z kilkunastoma podmiotami w Polsce i za granicą, ale priorytetem jest wzrost organiczny.

Przypomnijmy że akcje Shopera zadebiutowały na głównym rynku warszawskiej giełdy na początku lipca tego roku.

A o 12.30 gościem biznes24 będzie Marcin Kusmierz prezes Shopera.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.