Connect with us

Hi, what are you looking for?

EUROPA

SHELL: ZYSK NETTO 1H21 9 MLD USD, +150% R/R

Jeden z większych konkurentów Orlenu, holenderski Shell odnotował zysk większy o 150% w pierwszym półroczu niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Zysk netto wyniósł 9 miliardów 300 milionów dolarów. Strata w pierwszym półroczu 2020 wyniosła 18 miliardów dolarów i była związana z niskimi cenami ropy oraz sytuacją pandemiczną na świecie. Koncern odrabia tę stratę notując wyższe o 27 miliardów dolarów przychody sięgające 120 miliardów dolarów, Natomiast koszty przedsiębiorstwa zmniejszyły się o 7%. Miała na to wpływ ekspansja w eksploatacji pól naftowych w Nigerii i uzyskanie jednorazowego zwolnienia podatkowego od tamtejszego rządu o wartości 628 milionów dolarów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.