Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

SHELL ZAMKNIE RAFINERIĘ W RFN

WYNIKI SHELLA

Shell zamierza w przyszłym roku zamknąć swoją rafinerię w Wesselig w Niemczech. Nie oznacza to, że zakład przestanie istnieć.

Paliwowy gigant ogłosił, że zamierza przekształcić zakład w fabrykę produkująca oleje bazowe do silników. Ich roczna produkcja ma wynieść 300 tys. ton metrycznych, co odpowiada około 9 proc. obecnego zapotrzebowania Unii Europejskiej i 40 proc. zapotrzebowania Niemiec na tego typu oleje.

CZYTAJ TEŻ: SĄDOWA LIKWIDACJA EVERGRANDE

Jak informuje Reuters, zamykając rafinerię Shell dąży do ograniczenia ogólnej emisji gazów cieplarnianych, w tym tych pochodzących z paliw spalanych przez klientów do zera netto do 2050 r.

Decyzja związana z rafinerią w Wesseling nie jest jedyną, która ma nastąpić w niedalekiej przyszłości. Shell planuje również sprzedać swój zakład rafineryjny i petrochemiczny w Singapurze.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SHELL ZAMKNIE RAFINERIĘ W RFN

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.