Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

SHELL PRZEBIŁ OCZEKIWANIA RYNKU W Q1’24

Brytyjski gigant naftowy Shell ogłosił dzisiaj wyższy niż oczekiwano zysk za pierwszy kwartał do czego przyczyniły się głównie wyższe marże rafineryjne i wzrost wolumenu sprzedawanej ropy.

WYNIKI SHELLA

Skorygowany zysk za pierwsze trzy miesiące tego roku wyniósł 7 miliardów 700 milionów dolarów, co przekroczyło oczekiwania analityków na poziomie 6,5 miliarda dolarów.

Dyrektor generalny spółki, określił wyniki jako „kolejny kwartał dobrych wyników operacyjnych i finansowych”.
Shell ogłosił program odkupu akcji o wartości 3,5 miliarda dolarów, który ma zakończyć się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Rok wcześniej firma odnotowała w pierwszym kwartale zysk w wysokości ponad 9 i pół miliarda dolarów i 7 miliardów 300 milionów dolarów w ostatnim kwartale ubiegłego roku, a zatem mimo przekroczenia oczekiwań rynku na plus zyski spółki sukcesywnie spadają.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.