Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MATERIAŁY PARTNERÓW

SGMK KOŃCZY PIERWSZY ETAP REKRUTACJI DO SZKOŁY DOKTORSKIEJ

SGMK kończy pierwszy etap rekrutacji do Szkoły Doktorskiej
SGMK kończy pierwszy etap rekrutacji do Szkoły Doktorskiej

„Otrzymaliśmy ponad sto zgłoszeń – jesteśmy pod wrażeniem koncepcji, założeń i celów badawczych wielu z nich. Teraz przed nami rozmowy zespołów kwalifikacyjnych z kandydatami, a już 20 października oficjalne wyniki” – informują organizatorzy Szkoły Doktorskiej Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.

Postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe. W pierwszej kolejności komisja rekrutacyjna wraz z zespołami kwalifikacyjnymi analizowała nadesłane przez kandydatów dokumenty, w tym koncepcje proponowanych rozpraw doktorskich. Teraz trzeba będzie wyłonić najlepiej rokujących spośród ponad stu kandydatów.

„Nie wszyscy zostaną przyjęci. Stawiamy na jakość, nie na ilość” – mówił Rektor Szkoły dr Piotr Turek podczas niedawnej inauguracji Kolegium Nauk Medycznych w Olsztynie. Kierujący pracami olsztyńskiego kolegium prof. Andrzej Rynkiewicz zdradził wówczas, że zakłada się przyjęcie dziesięciu doktorantów medycznych.

Kandydatów czeka jeszcze rozmowa, która – według opublikowanych na stronie uczelni „Zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej SMGK” – w oparciu o przedstawiony projekt badawczy weryfikować ma ich wiedzę ogólną z dyscypliny, zainteresowania i motywację do prowadzenia pracy naukowej. Przyszli doktoranci będą musieli też określić możliwość realizacji zaproponowanego projektu badawczego i uzasadnić znaczenie proponowanych badań dla rozwoju nauki.

Kształcenie doktorantów w Szkole Doktorskiej trwa sześć semestrów i kończy się złożeniem rozprawy doktorskiej. Objęte programem kształcenia zajęcia prowadzone są przez Kolegia: Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie, Nauk Medycznych w Olsztynie, Filozofii i Teologii w Krakowie, Nauk Prawnych w Lublinie oraz Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu – w dyscyplinie astronomia.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika to publiczne centrum edukacji oferujące nowatorski program naukowy kreowany przez ekspertów m.in. z takich instytucji jak Princeton, Oxford, Harvard czy NASA. Ambicją ośrodka jest kształcenie naukowych elit i liderów przyszłości. Społeczność uczelni tworzą m.in. laureaci Nagrody Nobla i prezesi banków centralnych.

Narodowy Bank Polski jest strategicznym partnerem Akademii Kopernikańskiej oraz Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, a „Obserwator Finansowy” jest patronem medialnym Szkoły.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.sgmk.edu.pl.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...