Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

SELVITA POPRAWIŁA ZYSK O 31%

Grupa Selvita poprawiła kwartalny zysk o 31% w porównaniu do 2021 roku.

SELVITA POPRAWIŁA ZYSK

Wchodząca w skład mwig40 Grupa Selvita opublikowała właśnie bardzo dobre wyniki za III kwartał. Zysk EBITDA wyniósł prawie 30 milionów złotych i był aż o 31% lepszy niż przed rokiem.

W trzecim kwartale tego roku Grupa Selvita wygenerowała prawie 109 milionów złotych przychodów co stanowi wynik o 33% niż rok wcześniej. Zysk netto sięgnął ponad 15 i pół mln zł – czyli o 50% więcej niż w 2021 roku.

Oznacza to utrzymanie rentowności EBITDA na poziomie powyżej 27% oraz wzrost rentowności netto do 14,5% r/r. Jak mówił prezes spółki Bogusław Sieczkowski, dotychczasowe wyniki finansowe, osiągnięte w trzech kwartałach tego roku świadczą o tym, że na tym etapie Spółka organicznie rozwija się szybciej niż planowano.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI MO-BRUK GORSZE NIŻ W POPRZEDNIM ROKU

Jednocześnie prowadzone są liczne rozmowy z wyselekcjonowanymi potencjalnymi celami akwizycyjnymi. Wszystko wskazuje na to, że również w tym zakresie grupa zmierza w dobrym kierunku. Selvita jest jedną z największych przedklinicznych firm CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie.

Spółka wspiera swoich klientów w zakresie zintegrowanego procesu odkrywania leków w obszarze chorób zapalnych, zwłóknieniowych, zakaźnych i onkologii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SELVITA POPRAWIŁA ZYSK O 31%

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: