Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

SEJM:CENY PRĄDU, GAZU I CIEPŁA ZAMROŻONE

Sejm przyjął ustawę mrożącą ceny prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw domowych, a także zamrożenie cen energii elektrycznej dla małych i średnich firm i obiektów użyteczności publicznej.

SEJM:CENY PRĄDU, GAZU I CIEPŁA ZAMROŻONE

Samo zamrożenie cen będzie obowiązywało jedynie przez pół roku, a konkretniej od 1 stycznia do 30 czerwca przyszłego roku.

Za nowelą, głosowało 247 posłów, przeciw był 1, a 197 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej posłowie przyjęli kilkanaście poprawek, w tym tę dotycząca objęcia ceną maksymalną energii elektrycznej małych i średnich przedsiębiorstw. Odrzucili natomiast poprawkę zmierzająca do przedłużenia ochrony na cały 2024 r.

Zgodnie z nowelą, maksymalna cena energii elektrycznej w wysokości 412 zł/MWh będzie obowiązywała gospodarstwa domowe w zależności od poziomu zużycia energii elektrycznej.
Planowane jest jednak utrzymanie tylko połowy obecnych limitów zużycia energii, a więc maksymalnie od 1,5 do 2 MWh.

Także dotychczasowa cena maksymalna na gaz i ciepło ma – zgodnie z nowelą – zostać utrzymana do końca czerwca przyszłego roku.

Wcześniej planowana regulacja zawierała także przepisy dot. budowy wiatraków, ale zostały one usunięte.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NIEMCY

Cztery kraje Europy Środkowej - Austria, Czechy, Słowacja i Węgry - zwróciły się do Komisji Europejskiej, aby podjęła działania przeciwko Niemcom w związku z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadających cenach gazu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kamilem Lipińskim, st. analitykiem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

ENERGETYKA

Nadchodzą drakońskie podwyżki cen gazu. Od 1 lipca zaczną obowiązywać nowe taryfy. Ceny gazu wzrosną nawet o 50 proc. Wszystko za sprawą wygasających tarcz,...