Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BUDŻET

SEJM ZAWIESIŁ DŁUGI PGG WOBEC ZUS I PFR

sejm uchwalił zawieszenie spłaty prawie 2 miliardów złotych zobowiązań grupy wobec ZUS I PFR.

SEJM ZAWIESIŁ DŁUGI PGG WOBEC ZUS I PFR
źródło: pgg

Posłowie koalicji rządzącej domagali się audytu w spółkach górniczych i umowy społecznej dla górnictwa. Zapewnili, że dokończą jej notyfikacje w Komisji Europejskiej, także z uwzględnieniem górnictwa węgla brunatnego.

Za uchwaleniem noweli ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego głosowało 341 posłów, dwóch było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Teraz nowelizacją zajmie się Senat. Ustawa zakłada m.in. wydłużenie do końca 2025 r. terminu zawieszenia spłaty blisko 820 mln zł zobowiązań PGG z tytułu niezapłaconych składek ZUS oraz 1 mld zł pożyczki z PFR.

Trzy spółki węglowe objęte wsparciem mają też być zwolnione z zaliczek na podatek CIT – uregulowanie należnego podatku miałoby nastąpić do końca trzeciego miesiąca następnego roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UNIA EUROPEJSKA

Czy grozi nam budżetowe zaciskanie pasa, które może oznaczać cięcie wydatków socjalnych? Dziś Komisja Europejska ma ogłosić, że Polska znalazła się w gronie 11...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.