Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

SEJM LIKWIDUJE UŻYTKOWANIE WIECZYSTE

SEJM O ROZWOJU RYNKU
Sejm RP

Jeszcze w tym roku firmy będą mogły przekształcić prawo użytkowania wieczystego. Projekt ustawy jest już po pierwszym czytaniu.

Opracowany przez rząd projekt ustawy zakłada, że uwłaszczenie nie nastąpi z mocy prawa, tak jak było w przypadku reformy gruntów mieszkaniowych, a na wniosek.

Prawo do przekształcenia otrzymają  użytkownicy komercyjnych gruntów, czyli m.in. właściciele biurowców, galerii handlowych, usług, ale też osoby fizyczne, które mają na takiej działce wybudowane np. garaże.

Dodatkowo użytkownik zabudowanego gruntu wieczystego, który nabył prawo do takiej działki przed 1 stycznia 1998 roku będzie mógł wystąpić z żądaniem jej sprzedaży na własność. Na złożenie takiego wniosku będzie rok od dnia wejścia przepisów w życie, a skarb państwa czy samorząd nie będzie mógł odmówić podpisania umowy.

W Polsce jest ponad 405 tys. gruntów w użytkowaniu wieczystym.

Cena wykupu gruntu przy jednorazowej opłacie będzie wynosiła dwudziestokrotność rocznej opłaty.

SEJM LIKWIDUJE UŻYTKOWANIE WIECZYSTE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: