Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BUDŻET

SEJM: BUDŻET 2024 NA FINISZU

W Sejmie finiszują prace nad tegorocznym budżetem. Dziś sejmowa komisja finansów poparła poprawki do projektu ustawy budżetowej w tym np. mniejsze wydatki na IPN czy KRRiT.
Głosowanie nad budżetem już jutro.

BUDŻET NA 2024

Zgodnie z projektem budżetu, dochody państwa na 2024 r. zaplanowano na blisko 682 mld zł. Ustalony w projekcie ustawy limit wydatków na rok 2024 wynosi z kolei blisko 866 mld zł i jest wyższy od zaplanowanego w znowelizowanej ustawie budżetowej na 2023 r. o 173 mld zł, czyli o 25 proc. Tym samym deficyt budżetu państwa ma wynieść nie więcej niż 184 mld zł.

A na co konkretnie idą pieniądze z naszych podatków zapytamy jutro rano byłego ministra finansów Pawła Wojciechowskiego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...