Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

SCHOLZ W NIGERII ZABIEGA O GAZ

Niemiecka gospodarka mocno cierpi odkąd straciła dostawy taniego gazu z Rosji. Olaf Scholz o dostawy paliw zabiegał dziś w Nigerii.

OLAF SCHOLZ W NIGERII
OLAF SCHOLZ W NIGERII, ŹRÓDŁO: INSTAGRAM/OLAF SCHOLZ

Scholz ma nadzieję pozyskać kontrakty nie tylko na dostawy gazu, ale też na jego wydobycie. Położona nad Zatoką Gwinejską po zachodniej, czyli atlantyckiej stronie Afryki Nigeria posiada największe zasoby gazu na całym kontynencie – obecnie szacuje się je na 5 bilionów metrów sześciennych. Polsce wystarczyłyby – przy obecnym zużyciu – na 250 lat. Ale Stanom Zjednoczonym już tylko na 5 lat.

Nigeria to również najludniejsze – prawie ćwierć miliarda mieszkańców państwo Afryki – i druga największa – po Egipcie – gospodarka tego kontynentu. Roczne PKB Nigerii to niemal 400 miliardów dolarów (ok. 2/3 rocznego PKB Polski).

Olaf Scholz już trzeci raz – odkąd 2 lata remu został kanclerzem Niemiec – wybrał się w podróż do Afryki.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SCHOLZ W NIGERII ZABIEGA O GAZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

NIEMCY

Inflacja w Niemczech coraz niższa. W Czerwcu ceny towarów i usług za Odrą wzrosły o 2.2 proc. wobec 2,4 odnotowanych miesiąc wcześniej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje w nastrojach w niemieckiej gospodarce patrząc na dane zza zachodniej granicy, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mareuszem Urbanem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ożywieniu w chińskiej gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, ekspertem rynku chińskiego i wykładowcą studiów chińskich.