Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

SCANWAY CHCE ZADEBIUTOWAĆ NA NEW CONNECT

SCANWAY CHCE ZADEBIUTOWAĆ NA NEW CONNECT
źródło: Scanway

Scanway polska firma działająca w branży technologii obserwacyjnej z kosmosu chce zadebiutować w drugie połowie roku.

Do oferty publicznej ma trafić równe 200 tys. akcji. Cena za akcje zostanie ustalona w drodze budowy księgi popytu, która potrwa do 20 czerwca.

Szacowana wielkość oferty ma wynieść ok 8 milionów 500 tys. złotych.

Środki pozyskane z oferty publicznej zostaną przeznaczone na rozwój działu zaawansowanej wizji maszynowej, a także linii produkcyjnej instrumentów satelitarnych i linii produkcyjnej systemów wizyjnych, wspierając działalność Scanway prowadzoną w dwóch segmentach: przemysłowym oraz kosmicznym.

W ubiegłym roku przychody spółki wyniosły 3 miliony 600 tysięcy złotych i w porównaniu do 2021 roku wzrosły o 44%.

W styczniu tego roku satelita wyposażony w systemy optyczne Scanway został wyniesiony na orbitę w ramach programu Star Vibe.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: