Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

BIZNES I POLITYKA

SBIERBANK TRACI 70% NA GIEŁDZIE W LONDYNIE. SBERBANK EUROPE BLISKI UPADŁOŚCI

Sberbank Europe AG bliski upadłości – ostrzega Europejski Bank Centralny. Sberbank Europe to zarejestrowana w Wiedniu unijna spółka-córka Sbierbanku, największego (pod względem wartości aktywów) banku Rosji.

Sberbank Europe działa na ośmiu rynkach Europy Środkowej i Zachodnich Bałkanów.

SBIERBANK TRACI 70% NA GIEŁDZIE W LONDYNIE. SBERBANK EUROPE BLISKI UPADŁOŚCI
PAŃSTWA W KTÓRYCH DZIAŁA SBERBANK EUROPE

Zdaniem EBC Sberbank Europe może nie wytrzymać presji związanej z utratą wartości swoich aktywów w Rosji – a objęta sankcjami spółka-matka, czyli kontrolowany przez rząd Rosji Sbierbank – nie będzie w stanie ratować jego płynności.

CZYTAJ TEŻ: BIDEN PRÓBUJE UNIEMOŻLIWIĆ BANKOWI ROSJI SPRZEDAŻ AKTYWÓW

Notowane w Moskwie ADRy Sbierbanku (American Depositary Receipts), czyli papiery wartościowe które reprezentują rzeczywiste akcje spółki – straciły w poniedziałek 74% swojej wartości. Same akcje Sbierbanku notowane na moskiewskiej giełdzie na sankcie w poniedziałek nie reagowały – bo Centralny Bank Rosji nie dopuścił do rozpoczęcia notowań w Moskwie.

Czarny dzień na giełdzie miał również rubel – według notowań Bloomberga dolar pierwszy raz w historii kosztował dziś ponad 100 rubli.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SBIERBANK TRACI 70% NA GIEŁDZIE W LONDYNIE. SBERBANK EUROPE BLISKI UPADŁOŚCI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: