Connect with us

Hi, what are you looking for?

AZJA

SAUDI ARAMCO: ZYSK NETTO W 2Q TO $25.5 MLD, +288% R/R

Oszałamiający wzrost zysku największej naftowej firmy świata. Saudi Aramco zarobiło w II kwartale ponad 25 miliardów dolarów – o niemal 300% więcej, niż przed rokiem.

Saudi Aramco wypłaci kwartalną dywidendę w wysokości prawie 19 miliardów dolarów – z czego lwia część przypadnie saudyjskiej rodzinie królewskiej. Bank of America spodziewa się, że dywidenda w kolejnych kwartałach może być jeszcze większa, bo dynamicznie rośnie Free Cash Flow to Firm spółki. Ale prezes Saudi Aramco studzi te zapędy mówiąc, że spółka ma przed sobą duże inwestycje w instalacje produkujące wodór.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.