Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

SASIN: BĘDZIE TAŃSZY PRĄD DLA DOMOSTW

SASIN: BĘDZIE TAŃSZY PRĄD DLA DOMOSTW

Miała być ustawa, ale zablokował ją Senat. Rząd więc da prezent wyborczy za pomocą rozporządzenia. W prezencie 5% ulga na prąd. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego będzie to oznaczało jeden darmowy miesiąc.

Jak wynika z opublikowanego dziś projektu rozporządzenia sprzedawcy energii elektrycznej w rozliczeniach za 2023 r. z odbiorcami w gospodarstwach domowych mogą obniżyć kwotę należności o 12%. iloczynu średniej ceny energii dla taryfy G11 oznacza to, że maksymalna obniżka należności może więc wynieść 125 zł.

W przypadku spełnienia przed odbiorcę jednego ze wskazanych w projekcie warunków, rozliczenie obniżki ma nastąpić “bez zbędnej zwłoki”, nie później niż na ostatniej fakturze za ten.

Te warunki to: zmniejszenie o 5% zużycia w okresie co najmniej trzech następujących po sobie miesięcy w trzech pierwszych kwartałach tego roku, lub potwierdzenie poprawności swoich danych znajdujących się w posiadaniu sprzedawcy prądu, lub wyrażenie zgody na otrzymywanie korespondencji, w tym faktur VAT drogą elektroniczną.

Jeśli ktoś nie spełni zapisanego warunku, będzie mógł skorzystać z ulgi w 2024 roku, ale nie później niż do końca marca przyszłego roku.

SASIN: BĘDZIE TAŃSZY PRĄD DLA DOMOSTW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: