Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

GPW

SANTENDER I BANK HANDLOWY WYPŁACĄ DYWIDENDY

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zielone światło na wypłatę dywidendy Santander Banku i Banku Handlowego. Santarnder po uwzględnieniu ryzyka portfela kredytów walutowych może wypłacić dywidendy w wysokości 30% zysku. Bank Handlowy może wypłacić prawie 100% wypracowanego zysku w 2020.

Santander Bank Polska

Santander otrzymał indywidualne zalecenie KNF dotyczące polityki dywidendowej banku. Zgodnie z nią w II poł. 2021 r., bank spełniał wymagania kwalifikujące do wypłaty do 100% dywidendy z zysku za 2020 r. Jednocześnie Komisja, po zastosowaniu dodatkowych kryteriów związanych z portfelem kredytów walutowych banku, uznała, że maksymalny poziom dywidendy za ub.r. może wynieść 30% zysku za 2020 r.
Nadzór zalecił też bankowi niewypłacanie dywidendy z niepodzielonego zysku za 2019 r. oraz lat wcześniejszych.
Z kolei Bank handlowy dostał od KNF zielone światło na wypłatę dywidendy za ubiegły rok w wysokości 1.2 złotego na akcję.

Bank Handlowy z zysku za ubiegły rok, w wysokości 158,1 mln zł, na wypłatę dywidendy przeznaczy blisko 157 mln zł, reszta – czyli 1.3 mln zł, pójdzie na kapitał rezerwowy.

15 września – to termin ustalenia prawa do dywidendy, wypłata nastąpi 22 września.

Nadzór Finansowy zalecił także Santanderowi nie podejmowanie bez wcześniejszej konsultacji z KNF działań, które mogą obniżyć bazę kapitałową banku. Dotyczy to także wypłaty dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych czyli z 2019 r. oraz lat wcześniejszych czy wykupów akcji własnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaką lokatę bankową wybrać i jakie jest aktualne oprocentowanie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Samcikiem z subiektywnieofinansach.pl.

BIZNES I POLITYKA

Radio Zet: prezes PKOBP odchodzi. Iwona Duda ma we wtorek złożyć rezygnację Największy pod względem aktywów bank w Europie Środkowej znów ma stracić prezesa....

GPW

Wyniki Santandera podbijają kurs spółki na GPW. Akcje drożały na otwarciu o ponad dwa procent po tym, jak bank poinformował o zysku netto trzykrotnie...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: