Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

SANTENDER I BANK HANDLOWY WYPŁACĄ DYWIDENDY

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zielone światło na wypłatę dywidendy Santander Banku i Banku Handlowego. Santarnder po uwzględnieniu ryzyka portfela kredytów walutowych może wypłacić dywidendy w wysokości 30% zysku. Bank Handlowy może wypłacić prawie 100% wypracowanego zysku w 2020.

Santander otrzymał indywidualne zalecenie KNF dotyczące polityki dywidendowej banku. Zgodnie z nią w II poł. 2021 r., bank spełniał wymagania kwalifikujące do wypłaty do 100% dywidendy z zysku za 2020 r. Jednocześnie Komisja, po zastosowaniu dodatkowych kryteriów związanych z portfelem kredytów walutowych banku, uznała, że maksymalny poziom dywidendy za ub.r. może wynieść 30% zysku za 2020 r.
Nadzór zalecił też bankowi niewypłacanie dywidendy z niepodzielonego zysku za 2019 r. oraz lat wcześniejszych.
Z kolei Bank handlowy dostał od KNF zielone światło na wypłatę dywidendy za ubiegły rok w wysokości 1.2 złotego na akcję.

Bank Handlowy z zysku za ubiegły rok, w wysokości 158,1 mln zł, na wypłatę dywidendy przeznaczy blisko 157 mln zł, reszta – czyli 1.3 mln zł, pójdzie na kapitał rezerwowy.

15 września – to termin ustalenia prawa do dywidendy, wypłata nastąpi 22 września.

Nadzór Finansowy zalecił także Santanderowi nie podejmowanie bez wcześniejszej konsultacji z KNF działań, które mogą obniżyć bazę kapitałową banku. Dotyczy to także wypłaty dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych czyli z 2019 r. oraz lat wcześniejszych czy wykupów akcji własnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty...

EUROPA

Niemieckie firmy wystraszone wariantem delta? Indeks IFO, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, nieoczekiwanie spadł w lipcu do 100.8 pkt. wobec 101.8 pkt. w czerwcu.

ENERGETYKA

Dodatkowe pół gigawata mocy z Turowa już w pełni dostępne - informuje PGE. Zakończył się przegląd bloku, który został oddany do użytku w czerwcu...

BANKI

Ruszył sezon wyników kwartalnych na GPW. Bank Millennium lekko w górę po wynikach za pierwsze półrocze. Millennium zaraportował co prawda 0,5 miliarda złotych straty...