Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Bez kategorii

SANTANDER Z ZARZUTAMI UOKIK

Santander Bank Polska usłyszał zarzuty od prezesa UOKiK za nierozliczenie się z pobranych opłat w przypadku wcześniej spłaty całego kredytu hipotecznego.

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest pierwszym bankiem, któremu prezes UOKiK postawił zarzuty nierozliczania się z pobranych opłat w przypadku wcześniej spłaty całego kredytu hipotecznego.

Według urzędu Bank otrzymał wiele reklamacji od konsumentów, którzy spłacili w całości kredyty hipoteczne przed terminem i wnosili o proporcjonalne rozliczenie kosztów pobranych przez bank, między innymi prowizji, kosztów pośrednictwa czy przygotowania umów. UOKiK ustalił, że wszystkie roszczenia zostały rozpatrzone negatywnie, mimo że takie rozliczenia są prawnym obowiązkiem banku.

Maksymalna kara jaką może ponieść bank za takie praktyki wynosi 10% rocznego obrotu, co w przypadku Santander Bank Polska wynosi niemal 900 mln zł.

Prezes UOKiK zaznaczył, że kierowany przez niego urząd przygląda się również praktykom innych banków i nie wyklucza dalszych zarzutów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: