Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

SANTANDER LICZY STRATY Z WAKACJI

Bank Santander liczy straty związane z wakacjami kredytowymi.

Santander Bank Polska

Banki już liczą ile będą ich kosztować wprowadzone wakacje kredytowe. Trzeci pod względem wielkości aktywów bank w naszym kraju czyli Santander Bank Polska podał że wpływ kosztów z tytułu wakacji kredytowych na wynik finansowy brutto grupy w III kwartale 2022 r. wyniesie blisko półtora miliarda złotych.

CZYTAJ TEŻ: PKO BP POLICZYŁ KOSZT WAKACJI KREDYTOWYCH

Santander Bank bank ocenia iż rzeczywisty wpływ kosztów z tytułu rozwiązań w zakresie tzw. wakacji kredytowych na wynik finansowy Grupy banku zależeć będzie m.in. od liczby klientów, którzy skorzystają z tych rozwiązań, liczby rat zawieszonych przez każdego z tych klientów oraz momentu rozpoczęcia przez nich korzystania z wakacji kredytowych.

CZYTAJ TEŻ: TAKŻE MBANK LICZY KOSZTY WAKACJI KREDYTOWYCH

Bank założył, że z wakacji kredytowych skorzysta 50 proc. uprawnionych klientów – wtedy ujemny wpływ na wynik wyniesie 1 mld 385 mln zł.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SANTANDER LICZY STRATY Z WAKACJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: