Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

SANKCJE DEWASTUJĄ ROSYJSKI PRZEMYSŁ

Skutki zachodnich sankcji nałożonych na Rosje do tej pory najbardziej zauważalne były w rosnących cenach surowców. To się powoli zmienia bo jak podaje rosyjski urząd statystyczny tamtejszy przemysł zaczynać poważnie zwalniać.

SANKCJE DEWASTUJĄ ROSYJSKI PRZEMYSŁ
fot: Eugene Liashchevskyi

W maju wyprodukowano w Rosji tylko 3720 samochodów osobowych, to prawie 97% mniej niż przed rokiem. O blisko 40% spadła produkcja ciężarówek, a sprzedaż aut spadła ogółem, aż o 84%. Rynek został opuszczony przez takie firmy jak Mercedes, Ford czy Volkswagen i to jak się okazuje po kilku miesiącach, było prawdziwym ciosem dla Kremla.

CZYTAJ TEŻ: KALININGRAD BEZ CEMENTU I ALKOHOLU. LITWA ROZSZERZA ZAKAZ TRANZYTU

Poza branżą automotive, kuleją również inne np. produkcja pralek i lodówek spadła w maju aż o 60%. Jedną z firm z tego segmentu, która zdecydowała się o opuszczeniu kraju agresora jest nasza rodzima Amica, której udział w rosyjskim rynku stanowił ok. 10% jej przychodów.

Cała produkcja przemysłowa podobno zmalała w Rosji tylko o 1.7%, ale można zakładać, że nie są to do końca rzetelne dane.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SANKCJE DEWASTUJĄ ROSYJSKI PRZEMYSŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że od 5 lutego będzie obowiązywało embargo na ropę z Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kondycji polskiego przemysłu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 Małgorzatą Bieniaszewską, prezes MB Pneumatyka i z Piotrem Soroczyńskim z Krajowej Izby Gospodarczej.

FIRMA

Pożar rafinerii w Szwecji - 6 dni przed wprowadzeniem embarga na paliwa z Rosji.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

%d bloggers like this: