Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

SĄD – NORD STREAM 2 JEDNAK POD UNIJNYM PRAWEM

Gazprom nie uniknie poddania gazociągu Nord Stream 2 unijnemu prawu. Tak zdecydował dziś niemiecki sąd okręgowy w Dusseldorfie – informuje m.in. Handelsblatt.

NORD STREAM 2
NORD STREAM 2 W BUDOWIE

Sąd uznał, że Nord Stream 2 nie może skorzystać z wyłączenia spod m.in. zasady TPA – czyli swobodnego dostępu firm trzecich do gazociągów – bo możliwość wyłączenia skończyła się w maju 2019 roku. Ale Gazprom – który walczy w sądzie z decyzją rozciągającą unijne prawo na Nord Stream 2 – twierdzi, że gazociąg „ekonomicznie” był już gotowy w 2019 roku. Orzeczenie odmawiające Gazpromowi wyłączenia jest korzystne z punktu widzenia Polski, bo daje nam większe bezpieczeństwo energetyczne.

CZYTAJ TEŻ: RZ: GAZPROM MANIPULUJE DANYMI O ZAPASACH, ŻEBY PODBIĆ CENY GAZU

Droga sądowa dla Gazpromu nie jest jednak jeszcze wyczerpana. Rosyjska spółka prawdopodobnie zaskarży dzisiejszy wyrok do niemieckiego Sądu Najwyższego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

SĄD - NORD STREAM 2 JEDNAK POD UNIJNYM PRAWEM

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova uważa, że Polsce nie należą się pieniądze z KPO. Czeska komisarz skrytykowała w Parlamencie Europejskim prezydencką nowelizację ustawy o...

UE

Majowa sprzedaż detaliczna w Niemczech mocno spadła do -3.6% rok do roku.

ŚWIAT

Nie mamy dobrych informacji dla polskich eksporterów. Pogarszają się nastroje w niemieckiej gospodarce - głównego partnera handlowego Polski.

UE

Europarlament odpuścił Ursuli von der Leyen w sprawie reguły "pieniądze za praworządność”, a tym samym – upiekło się też Polsce.

%d bloggers like this: