Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

SĄD – NORD STREAM 2 JEDNAK POD UNIJNYM PRAWEM

Gazprom nie uniknie poddania gazociągu Nord Stream 2 unijnemu prawu. Tak zdecydował dziś niemiecki sąd okręgowy w Dusseldorfie – informuje m.in. Handelsblatt.

NORD STREAM 2
NORD STREAM 2 W BUDOWIE

Sąd uznał, że Nord Stream 2 nie może skorzystać z wyłączenia spod m.in. zasady TPA – czyli swobodnego dostępu firm trzecich do gazociągów – bo możliwość wyłączenia skończyła się w maju 2019 roku. Ale Gazprom – który walczy w sądzie z decyzją rozciągającą unijne prawo na Nord Stream 2 – twierdzi, że gazociąg “ekonomicznie” był już gotowy w 2019 roku. Orzeczenie odmawiające Gazpromowi wyłączenia jest korzystne z punktu widzenia Polski, bo daje nam większe bezpieczeństwo energetyczne.

CZYTAJ TEŻ: RZ: GAZPROM MANIPULUJE DANYMI O ZAPASACH, ŻEBY PODBIĆ CENY GAZU

Droga sądowa dla Gazpromu nie jest jednak jeszcze wyczerpana. Rosyjska spółka prawdopodobnie zaskarży dzisiejszy wyrok do niemieckiego Sądu Najwyższego.

SĄD - NORD STREAM 2 JEDNAK POD UNIJNYM PRAWEM

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

EUROPA

Sekretarz SPD przyznaje, że Bundestag nie uchwali już w tym roku budżetu Niemiec. Liderzy rządowej koalicji – kanclerz Olaf Scholz , minister gospodarki Robert...

EUROPA

Nastroje wśród menedżerów europejskiego sektora przemysłowego nieznacznie się poprawiły. Wskaźnik PMI strefy euro osiągnął w listopadzie poziom 44.2 punktu, który jest najlepszym wynikiem od...

TRANSPORT

Niemieckie autostrady będą droższe dla ciężarówek.

%d