Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

SĄD NAJWYŻSZY BEZ UCHWAŁY WS. KREDYTÓW FRANKOWYCH

Izba Cywilna Sądu Najwyższego odmówiła podjęcia uchwały w sprawie zagadnień prawnych dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich, z którymi zwrócił się Sąd Apelacyjny w Warszawie – poinformowało PAP Biznes biuro prasowe sądu.

SĄD NAJWYŻSZY BEZ UCHWAŁY WS. KREDYTÓW FRANKOWYCH

Rozprawa w tej sprawie w składzie 3 sędziów odbyła się we wtorek.
Sąd Apelacyjny zwrócił się do SN z trzema pytaniami. W jednym z nich pytał, czy w przypadku nieważności lub bezskuteczności umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego na rzecz każdej ze stron powstaje samodzielne roszczenie z tytułu nienależnego świadczenia czy tylko jedno roszczenie, którego przedmiotem jest różnica w wartości wzbogacenia każdej ze stron. W maju posiedzenie składu pełnej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygnięcia zagadnień prawnych dotyczących tzw. kredytów frankowych nie podjęło żadnej decyzji. Izba zwróciła się wówczas o stanowiska między innymi do NBP, KNF i Rzecznika Finansowego. Jak mówił niedawno na antenie Biznes24 Aleksander Stępkowski sędzia sądu najwyższego i rzecznik prasowy sądu, posiedzenie Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych odbyć się ma we wrześniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Trwają prace nad nowym modelem ugód dla osób, które mają mieszkaniowe kredyty frankowe - poinformował Związek Banków Polskich.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w sądzie i sprawach frankowych rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z mec. Agnieszką Sobczyk z Kancelarii Radców Prawnych K&L Legal.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy ostateczne rozstrzygnięcie spraw frankowiczów może nastąpić już w czwartek 25 kwietnia, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z mec. Agnieszką Sobczyk, radcą...

INFLACJA

Inflacja w Szwajcarii notuje kolejny spadek w marcu.