Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

SĄD NAJWYŻSZY BEZ UCHWAŁY WS. KREDYTÓW FRANKOWYCH

Izba Cywilna Sądu Najwyższego odmówiła podjęcia uchwały w sprawie zagadnień prawnych dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich, z którymi zwrócił się Sąd Apelacyjny w Warszawie – poinformowało PAP Biznes biuro prasowe sądu.

SĄD NAJWYŻSZY BEZ UCHWAŁY WS. KREDYTÓW FRANKOWYCH

Rozprawa w tej sprawie w składzie 3 sędziów odbyła się we wtorek.
Sąd Apelacyjny zwrócił się do SN z trzema pytaniami. W jednym z nich pytał, czy w przypadku nieważności lub bezskuteczności umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego na rzecz każdej ze stron powstaje samodzielne roszczenie z tytułu nienależnego świadczenia czy tylko jedno roszczenie, którego przedmiotem jest różnica w wartości wzbogacenia każdej ze stron. W maju posiedzenie składu pełnej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygnięcia zagadnień prawnych dotyczących tzw. kredytów frankowych nie podjęło żadnej decyzji. Izba zwróciła się wówczas o stanowiska między innymi do NBP, KNF i Rzecznika Finansowego. Jak mówił niedawno na antenie Biznes24 Aleksander Stępkowski sędzia sądu najwyższego i rzecznik prasowy sądu, posiedzenie Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych odbyć się ma we wrześniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bieżącej sytuacji frankowiczów oraz o postępowaniach sądowych w sprawie kredytów frankowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Kacprem Jankowskim, wiceprezesem kancelarii Votum s.a.

FINANSE OSOBISTE

Frank najdroższy w historii, euro prawie najdroższe. Złoty ofiarą ataku Rosji na Ukrainę - mimo prób obrony polskiej waluty przez NBP i Ministerstwo Finansów.

FX

Co zamiast LIBORu? 1 stycznia 2022 roku LIBOR - najważniejszy światowy instrument finansowy odchodzi do przeszłości. Pogrążyły go grzechy bankierów sprzed 10 lat.

FINANSE OSOBISTE

Do Sądu Polubownego przy KNF wpłynęło już prawie 8 tys. wniosków o mediację w ramach zawierania ugód dotyczących kredytów frankowych. Podpisano już 400 ugód...

%d bloggers like this: