Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

RZECZPOSPOLITA NIE DLA ORLENU? KCI MA WSTĘPNĄ UMOWĘ SPRZEDAŻY 40% AKCJI GREMI MEDIA

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

RZECZPOSPOLITA NIE DLA ORLENU? KCI MA WSTĘPNĄ UMOWĘ SPRZEDAŻY 40% AKCJI GREMI MEDIA

Na razie KCI podpisało z holenderską spółka Pluralis niewiążącą umowę dotyczącą warunków sprzedaży. Niewiążącą – czyli każda ze stron może się z niej wycofać. Po podpisaniu takiej umowy następuje bowiem zwykle dokładne sprawdzenie stanu kupowanej spółki.
Jeśli transakcja dojdzie do skutku – KCI będzie miało nadal 30% akcji Gremi Media.
Na początku listopada media podawały, że zakupem wydawcy Rzeczpospolitej jest zainteresowany Orlen, który rok temu kupił Grupę Polskapress, specjalizująca się w prasie lokalnej.
Potencjalny nabywca 40% akcji Gremi Media – spółka Pluralis – to konsorcjum spółek i funduszy z Zachodniej Europy, które – według własnych deklaracji – inwestują po to, by wspierać niezależnie media. Jednym z udziałowców Pluralisa jest kontrolowany przez George’a Sorosa Media Development Investment Fund, który 5 lat temu kupił prawie 8.5% akcji Agory.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

GPW

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec...