Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

RZECZNIK FINANSOWY WNIOSKUJE O UCHWAŁĘ SĄDU NAJWYŻSZEGO WS TERMINU PRZEDAWNIENIA ROSZCZEŃ

Rzecznik Finansowy złożył wniosek o uchwałę Sądu Najwyższego ws. terminu przedawniania się roszczeń o zapłatę rat kredytu wymagalnych przed wypowiedzeniem umowy – poinformowało w środę biuro rzecznika.

RZECZNIK FINANSOWY WNIOSKUJE O UCHWAŁĘ SĄDU NAJWYŻSZEGO WS TERMINU PRZEDAWNIENIA ROSZCZEŃ

Rzecznik Finansowy już po raz 25. zwrócił się do Sądu Najwyższego o podjęcie uchwały mającej rozstrzygnąć rozbieżności w orzecznictwie. Tym razem chodzi o określenie, kiedy przedawniają się roszczenia o zapłatę rat kredytu wymagalnych przed wypowiedzeniem umowy.

Zdaniem Rzecznika Finansowego każde z roszczeń przedawnia się oddzielnie, wraz z upływem trzech lat liczonych od dnia następującego po dniu, w którym powinna zostać spłacona zgodnie z zawartą umową – podano.

Jak wskazał Rzecznik Finansowy Mariusz Golecki, prowadząc prace nad skargami nadzwyczajnymi, zaobserwowano istotną rozbieżność w orzecznictwie w zakresie ustalenia terminu wymagalności roszczeń banku o świadczenia wynikające z umowy kredytu. A jak wyjaśniono jest to istotne dla określenia momentu, od którego należy liczyć bieg terminu przedawnienia roszczeń banku.

RZECZNIK FINANSOWY WNIOSKUJE O UCHWAŁĘ SĄDU NAJWYŻSZEGO WS TERMINU PRZEDAWNIENIA ROSZCZEŃ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FX

Frankowicze, którzy cieszą się z kolejnych wygranych przed TSUE powinni jednak z coraz większym niepokojem patrzeć na to co dzieje się z ich ulubioną...

INFLACJA

Wbrew wycenom rynku Narodowy Bank Szwajcarii utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie. – poinformował bank w komunikacie. Główna stopa procentowa zatem wciąż wynosi tam...

KREDYTY

Dzisiejsze wyroki TSUE ucieszą właścicieli kredytów frankowych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O grupie Votum rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartłomiejem Krupą, prezesem Votum.

%d