Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

RZĄDOWE WAKACJE KREDYTOWE BEZ POPARCIA OPOZYCJI

Rządowe wakacje kredytowe bez szans na poparcie opozycji.

WAKACJE KREDYTOWE

Odchodzący rząd PiS chce przedłużyć wakacje kredytowe na 2024 roku. Do Sejmu trafił projekt dzięki któremu kredytobiorcy zyskaliby nawet 8 mld zł. Opozycja mówi jednak, że nie poprze tego pomysłu.

Rządowy projekt wprowadzający wakacje kredytowe na 2024 rok trafił wczoraj do Sejmu i biorąc pod uwagę zapowiedzi marszałka Szymona Hołowni o likwidacji zamrażarki powinien niezwłocznie zostać przesłany do pierwszego czytania.

CZYTAJ TEŻ: AUTO PARTNER ZAPOWIADA REKORDOWY ROK

Projekt PiS zakłada, że z wakacji kredytowych będę mogli skorzystać wszyscy, którzy mają kredyty do 400 tys. zł. W przypadku kredytów o wartości od 400–800 tys. zł sprawa ma być bardziej skomplikowana. By zasłużyć na wakacje, kredytobiorca musiałby wykazać, że wydatki związane z obsługą miesięcznej raty kapitałowej i odsetkowej kredytu przekraczają połowę miesięcznego dochodu jego gospodarstwa domowego. W przypadku zaś kredytów powyżej 800 tys. już żadne preferencje mają nie przysługiwać.

Projekt rządu PiS prawdopodobnie trafii jednak do kosza. Jak informuje “Rzeczpospolita”, opozycja ma własny pomysł na wakacje kredytowe. Gazeta przytacza wypowiedź polityka KO Andrzeja Domańskiego, który, mówi wprost, że jest to projekt PiS a nie opozycji. Nie wiadomo jednak kiedy opozycja zaprezentuje swój pomysł na wakacje kredytowe.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

RZĄDOWE WAKACJE KREDYTOWE BEZ POPARCIA OPOZYCJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

%d